Menu
Sepetim

İptal ve İade Koşulları

Garanti Koşulları

Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır. 

Ürün İade Koşulları

Sitemiz üzerinden satın aldığınız ürünün hatalı çıkması halinde teslimat tarihinden itibaren en geç 7 gün içerisinde sayfamızdaki online destek bölümünden bizimle iletişim kurmanız gerekmektedir. Bu bilgileri takiben kargo şirketi ile bize ulaştıracağınız hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir. Sipariş edilen ürün hatası müşteri kullanımından oluşmuşsa veya 7 günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmaz. Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.

 

İade Alınmayacak Ürünler

Telefon iç aksamları: Şarj Soketleri ,buzzer hoparlör, sim kart demiri, arka kamera, ön kamera, yan ses filmi gibi telefonunun iç aksamında bulunan ve %100 çalışacak olan ürünlerin geri iadesi yoktur.

ürün hatalı veya sorunlu gelirse sadece değişim yapabilrsiniz.

Satışı yapılan BATARYALARIN değişim & iade süreçleri 14 iş günüdür. sonrasında değişim veya iade kabul edilmez.

Cihazınızdan kaynaklı sorunlardan alıcı sorumludur.

Ürün farklı müşteriye satılamayacağından dolayı iadesi alınmayacaktır.

Telefonun iç aksamları deneme amaçlı alımların önüne geçmek için bu şekilde iadesi kabul edilmeyen ürünler arasındadır. 

Samsung servis ekranlar %100 sorunsuz çalışma garantisi vardır.

Ekranların üzerinde kaşe, tarih veya seri numarası olmadığı için değişim veya iadesi kabul edilmecektir.
Ürün başka müşrerimize tekrar satılmayacak durumda olacağından dolayı bu siparişlerde iade veya değişim işlemi yapılmamaktadır.

Para iadelerinin yapılması ne kadar sürüyor?

Para iadeleri tercihinize göre ürünü satın alırken kullandığınız ödeme aracına kredi kartı veya hesap kartınıaza yada Telefoncusepeti.com’ üzerindenHediye Kartı olarak yapılır. Para iadesi işleminin başlaması için önce ürünü iade etmeniz gerekir. Bizim tarafından gönderilen bir ürünün para iadesi maksimum 14 gün içinde gerçekleştirilir. Para iadenizi, para iadesi işleme alındıktan sonra en fazla 5-7 gün içinde banka hesabınızda görebilirsiniz. Para iadesi gerçekleştiğinde bizden ayrıntılı bilgiler içeren onay e-postası alacaksınız.

Not: para iadesi genelde 1-7 gün arasında tamamlanır. ancak bankaların para iadesini banka ve kredi kartınızın bağlı olduğu banka hesabınıza geçirmesi daha uzun sürebilir. bu süreçte sadece 14 iş günü beklemeniz gerekmekte.

Daha fazla bilgi için İade Politikalarımızla ilgili sayfaya bakın.

Para İadeleri Hakkında Detaylı Bilgiler:

Para iadenizin nasıl yapılacağı ve uygulanan işlem sürelerini de içeren Telefoncusepeti.com para iadesi politikamız hakkında bilgi edinin.

Para iadeleri nasıl yapılır?

Para iadelerinin çoğu, satın alma sırasında kullanılan ödeme aracına yapılır. Aşağıda, her ödeme aracıyla ilişkili para iadesi süreleri verilmiştir

 

Ödeme AracıPara İadesi Yönetimiİade Süresi (iade edilen ürün depoya ulaştıktan ve 2 gün içinde işlemler tamamlandıktan sonra)
Kredi kartıKredi kartı1-7 gün (Kartınıza bağlı olarak bazen en geç 14 iş gününde olabilir.)
Hediye KartıTelefoncusepeti.com Hediye Kartı bakiyesi24 saat içinde
Uluslararası banka kartıUluslararası banka kartı7 veya 14 gün
Ön ödemeli kredi kartıÖn ödemeli kredi kartı7 gün

 

İade için işlem süresi, ürün(ler) kargo firması tarafından depoya teslim edildikten sonra 2 veya 3 iş günü sürebilir. Bir ürünü seçtiğiniz kargo şirketiyle gönderdiğinizde ürünün bize ulaşmasının 2 veya 3 gün sürebileceğini dikkate alın.

Toplamda ortalama 5 iş günü sonra ürünü incelemeye başlayacağız.

Para iadesini almak için herhangi bir işlem yapmanız gerekmez. Para iadesi otomatik olarak siparişte kullandığınız ödeme aracına aktarılacaktır.

Not: Bayilerimize ödeme aracının kredi kartı olması durumunda, talebiniz doğrultusunda, para iadesini hediye kartı bakiyesi olarak yapabiliriz. Para iadesinin kredi kartına yapılamadığı durumlarda ise iadeyi Hediye kartı bakiyesi olarak yaparız.

Geciken Para İadeleri

Siparişlerim bölümündeki sipariş özeti sayfasından para iadenizin durumunu kontrol edebilirsiniz.

Para iadesi Şiparişlerim bölümünde yapılmış görünmüyorsa ve ödeme aracı için geçerli olan işlem süresi geçmişse yardım için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hatırlatma: Kargo şirketi ürününüzü aldıktan sonra, iadenizin bize ulaşması ve işleme alınması bazen 3-4 güne kadar sürebilir.

İade gönderim ücretini geri alabilecek miyim?

Ürünü, anlaşmalı kargo firması ile “adresten teslim alma” ile iade etmeniz veya ürünü anlaşmalı “kargo firmasının şubesine giderek” iade etmeniz gerekmektedir. Bulunduğunuz bölgede anlaşmalı kargo firması olmaması durumunda, iade edilecek lütfen yardım için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gönderim/kargo ücreti tutardan düşülecekmi ?

“İade kargo gönderimi Aras Kargo aracılığıyla yapılır ve

gönderim ücreti otomatik olarak alıcıya iade edilecek tutardan düşülür. Kartına 1-7 iş gününde tanımlanır.”