Cep tarifenizden internete bağlanmadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç hususu mutlaka göz önünde bulundurun. Mobil hattınıza tanımlı internet tarifenizdeki kotanın bir sınırı olduğunu hatrınızda tutun. Kişisel bilgisayarınızdan, tabletinizden yahut diğer cihazlarınızdan mobil internet tarifesini kullanarak izleyeceğiniz videoların, özellikle de HD kalitesindeki videoların kotanızı çok hızlı tüketeceğini unutmayın. Eğer 1GB, 2GB gibi internet tarifesine sahipseniz başka alternatifleri değerlendirmeniz daha uygun olabilir.

Tarifenizde tanımlı kota miktarını aşmanız halinde servis sağlayıcınızın kota aşımına uyguladığı fiyatlandırma politikasını öğrenmeniz yararlı olacaktır. Kimi servis sağlayıcılar tarifeye tanımlı kota dolduğunda internet bağlantı hizmetini sonlandırarak ek paket almasını müşterilerinden talep ederken bazı servis sağlayıcılar da kota aşımında internet hizmetini devam ettirerek faturaya ek ücret yansıtmaktadır. Geçmişte kullanıcıların kota aşım durumlarında ekstra fiyatlandırma yapan servis sağlayıcılara yüklü faturalar ödedikleri herkesçe bilinen bir durum olmuştu. Böyle pahalı bir hataya düşmemek için kota aşım durumunda servis sağlayıcınızın fiyatlandırma politikasını mutlaka öğreniniz.

Ayarlar>Kişisel Erişim Noktası yolunu takip ederek Kişisel Erişim Noktası menüsünün içinde bulunan kaydıraçı aktif edecek şekilde kaydırın. Eğer Bluetooth ya da kablosuz bağlantınız kapalıysa cihaz bunları açmanız için size uyarı verecektir veya USB kablosuyla bir cihaza bağlamanız gerekecektir. Eğer kablosuz bağlantı kullanan başka bir telefon ya da tablete internet bağlantısını vermek istiyorsanız en azından kablosuz bağlantıyı aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Kişisel Erişim Noktası bölümünde otomatik olarak oluşturulan kendi ağınızın şifresini göreceksiniz. Kablosuz bağlantı şifresinin üzerine dokunarak dilerseniz tercih ettiğiniz başka bir şifreyle değiştirebilirsiniz.Morbi vehicula id purus eget conse ctetur. Duis pharetra semper massa, et scelerisque felis volutpat eu. Proin quis semper mi.